Cultural day

… czyli jak w nigeryjskiej szkole pielęgnuje się tradycje i kulturę kraju.

Tuż przed świąteczną przerwą w szkole, która w Nigerii zaczyna się w połowie grudnia i kończy – w zależności od typu szkoły (publiczna/prywatna) w pierwszym lub drugim tygodniu stycznia, w szkole jednego z Marjankowych dzieci zorganizowany został Cultural Day.
Uczniowie poszczególnych klas, od nursery school aż do tych najstarszych, ubrani w tradycyjne stroje nigeryjskich plemion, opowiadali trochę o kulturze, śpiewali i tańczyli.
Było pięknie, kolorowo i niesamowicie radośnie :)

No to zdjęcia!

photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;)

 

I film – Yoruba step dance


16 myśli nt. „Cultural day”

  1. raju ja wiem że na codzień to tam wcale tak kolorowo nie jest ale to jest cudne.. Na filmiku druga dziewczynka z prawej rusza się fantastycznie.. ( z mojego poszło jutro dopadnę cichcem tel reszty rodziny ;) )

    1. Ten taniec na filmiku to nie taniec, mam jeszcze inne, tak nakręcone że się nie nadają do niczego ;) Tak to jest, jak się Córce Starszej odda telefon :P

  2. Wiesz tego ci zazdroszczę. Ja Afrykę zobaczę jak w totka wygram a i to tylko jako turystyka. Ty patrzysz jako rodzina. Ty a ja syna mam fajnego dla Zarazy – może jako teściowa królewny bym się załapała ;)

  3. Jakie śliczne te maluchy, dziewczyny jak księżniczki jedna w jedną. Wszyscy tak barwnie i ciekawie ubrani, nawet i umalowani. Pięknie.

  4. Czy slicznie – jak mniemam – panie nauczycielki na scenie prasują sobie włosy? cudeńka te dzieciaki, so cute :)

  5. tzn. nie pytam o to, czy wyprasowały na scenie, tylko że sie tam znajdują, więc przypuszczam, że nauczycielki. tylko te ich proste włosy…(?)

  6. a ta szkola to publiczna czy prywatna????????????to standard czy szkola nie dla wszystkich??????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadomienia o nowych komentarzach: