Cultural day

… czyli jak w nigeryjskiej szkole pielęgnuje się tradycje i kulturę kraju.

Tuż przed świąteczną przerwą w szkole, która w Nigerii zaczyna się w połowie grudnia i kończy – w zależności od typu szkoły (publiczna/prywatna) w pierwszym lub drugim tygodniu stycznia, w szkole jednego z Marjankowych dzieci zorganizowany został Cultural Day.
Uczniowie poszczególnych klas, od nursery school aż do tych najstarszych, ubrani w tradycyjne stroje nigeryjskich plemion, opowiadali trochę o kulturze, śpiewali i tańczyli.
Było pięknie, kolorowo i niesamowicie radośnie :)

No to zdjęcia!

photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;) photo by Syn albo Córka ;)

 

I film – Yoruba step dance

16 Odpowiedzi na “ Cultural day ”

 1. śliczne stroje :)

  0
 2. raju ja wiem że na codzień to tam wcale tak kolorowo nie jest ale to jest cudne.. Na filmiku druga dziewczynka z prawej rusza się fantastycznie.. ( z mojego poszło jutro dopadnę cichcem tel reszty rodziny ;) )

  0
  • Ten taniec na filmiku to nie taniec, mam jeszcze inne, tak nakręcone że się nie nadają do niczego ;) Tak to jest, jak się Córce Starszej odda telefon :P

   0
 3. Wiesz tego ci zazdroszczę. Ja Afrykę zobaczę jak w totka wygram a i to tylko jako turystyka. Ty patrzysz jako rodzina. Ty a ja syna mam fajnego dla Zarazy – może jako teściowa królewny bym się załapała ;)

  0
 4. Jak cudownie! Na taka relację czekałam! Piękne stroje i piękne prezentacje dzieciaczków !

  0
 5. piękne fotki :) … szkoda, ze w naszych polskich szkołach tak nie ma …

  0
 6. piekne dzieci, piękne stroje, piękna kultura :)

  0
 7. Jakie śliczne te maluchy, dziewczyny jak księżniczki jedna w jedną. Wszyscy tak barwnie i ciekawie ubrani, nawet i umalowani. Pięknie.

  0
 8. Czy slicznie – jak mniemam – panie nauczycielki na scenie prasują sobie włosy? cudeńka te dzieciaki, so cute :)

  0
 9. tzn. nie pytam o to, czy wyprasowały na scenie, tylko że sie tam znajdują, więc przypuszczam, że nauczycielki. tylko te ich proste włosy…(?)

  0
 10. a ta szkola to publiczna czy prywatna????????????to standard czy szkola nie dla wszystkich??????????????

  0

Dodaj komentarz