Domu na błysk pucowanie

Ile można sprzątać dwupokojowe mieszkanie o powierzchni nie przekraczającej 50m2, w którym zamieszkuje jedna Marjanna i dwójka nieletniego Potomstwa w wieku lat 4 jedno i 6 miesięcy drugie???
Odpowiedź: Do usranej śmierci!!!

Szczególnie kiedy Starszy Potomek płci męskiej (w skrócie Syn) już na wstępie oświadczy, że zdecydowanie nie jest w nastroju do sprzątania i on to woli sobie porysować, a Młodszy Potomek płci żeńskiej (w skrócie Córka) wrzeszczy non stop w niebogłosy jak tylko Marjanna ją do łóżeczka odłoży.
Dziwnym trafem Synowi nastrój na sprzątanie się pojawił jak tylko Marjanna odkurzacz i mopa przyniosła (wcześniej odwalając najgorszą robotę, czyli sprzątanie właściwe), a Córka natychmiastowo milknie gdy ją Marjanna na ręce bierze.
Tylko jak jeszcze Syn odkurzyć może (choć to strata czasu, bo i tak poprawić trzeba), to z Córką na rękach sprzątać się nie da!

Marjanna ją przekupiła butlą kaszki i smoczkiem, więc jest szansa, że da radę umyć podłogi…

[Update – 15:00]
Rozpoczęcie pucowania: 9:00
Zakończenie pucowania: 14:30
Straty w ludziach: brak (ale Syn miał sporo szczęścia, że Marjanna to spokojna kobieta, bo inaczej wyleciałby z hukiem przez okno)
Straty finansowe: brak (chociaż Marjanna się zastanawia czy nie nabyć drogą kupna Relanium)
Straty inne: Marjanna straciła cierpliwość do tych potworków, które podobno są jej dziećmi i udaje że jej nie ma ;), straciła też wszelką ochotę na jakiekolwiek wyjścia z domu, bo sił jej brak.

Córka oczywiście zasnęła snem sprawiedliwych, jak tylko Marjanna skończyła sprzątać (w sumie nic dziwnego – Marjanna też by w końcu padła, gdyby się tak wściekle darła przez pół godziny ;) ).
Obecnie leży w łóżeczku i gada do zabawek.
Nie płacze!
Syn, który histerycznie rzucał się na podłogę, gdy mu Marjanna powiedziała, że prędzej jej kaktus na ręce wyrośnie niż da mu wiadro z wodą i mopa, teraz grzecznie koloruje wołając co chwilę do Marjanny, że ją kocha i że jest piękna…
Czy oni to robią specjalnie???

Dodaj komentarz